BOHU20200922001
Унгарската компанија е специјализирана за производство на природна козметика и витамини како што се креми за лице, зајакнување на имунолошкиот систем витамински еликсири, третман на вени и креми за заздравување на зглобовите/мускулите, и бара главно европски партнери за воспоставување соработка според договор за услуга за дистрибуција. Сите понудени производи се органски и природни.

Трите главни типа на состојки што се користат во нивните производи се:
- лековити билки од целиот свет,
- модерни или луксузни компоненти кои се целосно природни, како што се маслото од јојоба, колаген, глукозамин, хондроитин, МСМ, колаген, термална вода, сол на Мртво Море, хијалуронска киселина, коензим Q10, итн.,
- дополнителни витамини и минерали како антиоксиданси, бета каротен, магнезиум, провитамин Б5, итн.

Компанијата во моментов нуди приближно 10 различни козметички производи, кои тие ги нарекуваат „функционална козметика“, на пример, креми за лице, креми за лекување на зглобови и мускули, крем за лекување на проширени вени, крем за лекување рани и неколку масла за масажа. Тие исто така имаат 8 различни производи за додатоци во исхраната, кои тие ги нарекуваат „витамини за убавина“ (т.е. висок концентрат на колаген пептид, течен мултивитамин, течен витамин за кожа на ноктите на косата, течни лековити печурки итн.).
 Задачата на бараниот потенцијален партнер би била понатамошна дистрибуција на производите на унгарската компанија.

  
Контакт лице:
Емилија Андонова
emilija.andonova@mir.org.mk 
Телефон: +389 (0) 2 3108891